НОВИНИ ЖОВТЕНЬ
У Будимлянській гімназії пройшов захід з нагоди Дня працівників освіти. Розпочався захід із привітальних слів директора гімназії, ЗДНВР та голови профкому. Після привітань працівники закладу переглянули відео у якому пригадали події минулого навчального року, привітання від учнів та теплі слова побажань від рідних та близьких. По завершенню заходу кожен працівник отримав конвертик із передбаченням на майбутнє.
Усі відео
З 3 жовтня по 7 жовтня у Будимлянській гімназії проходили фотовиставки "Мій улюбленець найкращий" та "Моя улюблена тваринка", присвячені Всесвітньому дню тварин.
Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на плечі людей покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни.
Із 03.10 по 07.10 у Будимлянській гімназії пройшов тиждень української мови та літератури ( онлайн) під гаслом
,, Дзвенить струмочком наша мова ".
Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до рідного слова, які б сприяли розвитку творчих здібностей учнів.
Розпочався тиждень ( понеділок) з перегляду експрес- уроків Олександра Авраменка ,, Збережемо чистоту рідної мови".
У вівторок діти взяли участь в Інтелектуальній грі,, Знавці рідної мови", а також спробували свої здібності у роботі творчого характеру: написанні творів, у яких усі слова починаються на одну літеру.
У середу відбувся конкурс,, Мовне асорті". Метою заходу було підвищення мотивації учнів до вивчення української мови, а також для розвитку в дітей навичок слухання та говоріння.
В четвер діти переглянули відеофільм ,, Моринці -колиска Тараса...", взяли участь у конкурсі,, Кращий автор мого класу". Метою даного заходу було: відчути себе маленьким поетом і спробувати свої сили у жанрі лірики.
У п' ятницю були підведені підсумки тижня, активних учасників та переможців конкурсів нагороджено грамотами та подяками.
Вчитель
Томілович Г. І.
Цього року День захисників і захисниць України набув особливого значення для нашої країни. 14 жовтня ми вітаємо тих героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне і щасливе майбутнє. Від щирого серця, з любов’ю і великою пошаною дякуємо кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу! Бажаємо Перемоги!
14 жовтня - дата, яка наскрізь просякнута героїзмом та мужністю нашого народу. Адже цей день відрізняється відзначенням декількох свят - Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників та захисниць України й Дня Українського козацтва.
У Будимлянській гімназії були проведень такі заходи:
Година спілкування «Коли я виросту…» - 1 клас.
Струмочок роздумів «Що я можу зробити для України» - 1 клас.
Перегляд мультфільму про козаків – 1 клас.
Розповідь дітям «14 жовтня – День Українського Козацтва. Свято Покрови» - 1 клас.
Малюнки про козаків – 1 клас.
Виготовлення листівок побажань для захисників та захисниць України – 2-А клас.
Година спілкування «Козацькому роду нема переводу» - 2-Б клас.
Виготовлення листівки побажань захисникам – 2-Б клас.
Перегляд презентації «14 жовтня - День захисників та захисниць України та День українського козацтва» – 3 клас.
Гра «Про козаків (прислів'я та приказки)» - 3 клас.
Квест-вікторина «Козацькому роду нема переводу» - 4-А клас.
Онлайн-бесіда «Справжні герої серед нас» - 4-Б клас.
Розучили патріотичну руханку «Ой у лузі червона калина!» - 4-Б клас.
Створення відео «З Днем захисника України» - 5-А клас.
Бесіда «На захисті Батьківщини» - 6-А клас.
Виховна година «Козацькому роду нема переводу» - 6-Б клас.
Онлайн-вікторина до дня козацтва – 6-Б клас.
ГКК «Шана і слава захисникам вітчизни, слава Україні!» - 7-А клас.
Перегляд відеоролика «Ознайомлення із святами, які відзначають 14 жовтня» - 7-А клас.
Заняття на козацьку тематику – ДНЗ.
Привітання піснею захисників та захисниць України від учнівського самоврядування.
Конкурс малюнків «Козацькому роду нема переводу» - 1-9 класи.
Вікторина «Козацькі символи» - 1-9 класи.
Перегляд відео «Дітям про свято Покрови, Козацької Покрови, День Козацтва, День захисників та захисниць України» - 1-9 класи.
Перегляд презентації «Голоси боротьби» до Дня 80-річчя Української повстанської армії – 5-9 класи.
Учні 5-Б класу прийняли участь у конкурсі малюнків "Мої захисники", присвячені мужності та героїзму захисниць та захисників, також прийняли участь у вікторині "Захисники та захисниці України".(онлайн)
Учні 5-А класу щиро вітають наших мужніх захисників з Днем українського козацтва та Днем захисника України і великим релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Нехай матінка Божа оберігає кожного воїна від всяких напасть і пошле нам якнайшвидше довгоочікувану ПЕРЕМОГУ!
В 4-Акласі була проведена квест-вікторина "Козацькому роду нема переводу" .
Діти активно включилися в роботу, завдання були побудовані з метою підсилення знань дітей про козаків та їхню історію.
НУ, ЯК ЦЕ ПРАВИЛЬНО СКАЗАТИ?
Які слова вживати нам?
Відкрити що? Що відчиняти?
Як дати лад усім словам?
Що треба просто розгортати?
Що відкупорить, відімкнуть?
Коли слова які вживати?
І як дитині це збагнуть?
Все просто, в нас багата мова,
Для всього є свої слова.
Уважно прислуха́йсь до слова
І зрозумієш ці дива.
Надія Красоткіна
З 10 по 14 жовтня в Будимлянській гімназії проходив тиждень української мови та літератури. Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української мови та культури.
У понеділок - відкриття тижня, а також був проведений конкурс "Смаколи у школі". Маленькі дослідники відчули себе на мить вчителями. Учні вчилися на "чужих помилках", а саме на помилках акторів із серіалу "Школа". Адже всім відомо, що вчитися на чужих помилках більш приємно, ніж на своїх. Вчитель української мови та літератури запропонувала учням переглянути відеофрагменти із серіалу та виправити наголоси у деяких словах. Найактивнішими учасниками були учні 5-А, 5-Б та 8-Б класів.
У вівторок - учні мали змогу прийняти участь у конкурсі "Причасти мене розмовою українською мовою". Необхідно було скласти рекламу на мовну тематику, яка мотивувала б учнів отримати високу оцінку з української мови. (Покажи у щоденнику оцінку 10-12 балів з української мови! Купуй чай і отримуй круасан у подарунок!)
У середу - учні приймали участь у розважальному конкурсі "Вгадай мелодію". Українська пісня - душа народу. Жити в Україні і не знати українських пісень просто не можливо. Учням було запропоновано прослухати мінусовки та вказати назви пісень.
У четвер учні Будимлянської гімназії прийняли участь у конкурсі "Мовний меседж". Здобувачі освіти писали сенкани та надсилали вчителю.
П'ятниця - закриття тижня, нагородження активних учасників та мовні цікавинки від Олександра Авраменка.
Із 17.10 по 21.10 у Будимлянській гімназії пройшов тиждень української мови та літератури (онлайн) під гаслом ,,І йшли віки, і були українці , і створили слово українське.''Мета проведення тижня було активізувати знання учнів про мову як джерело духовного зростання нації , розвивати культуру мовлення, чуття слова, виховувати пошану до рідної мови.
План
Понеділок
Конкурс ,,Знавці української мови''.
Конкурс ,,Хто більше ?.''
Літературно- історична вікторина
,,З уст народу про свою історію'.
Вівторок
Гра,,Так чи ні?.''
Естафета,,Не помились''.
Відгадування загадок.
Середа
Гра- конкурс на кращого
знавця прислів'їв та приказок.
,,Народ скаже, як зав'яже''.
Гра ,,Назви одним словом''.
Четвер
Конкурс ,,Шифрувальники''.Конкурс вікторини ,,Закінчи прислів'я''.Гра,,Я редактор''.
П' ятниця
Підведення підсумків тижня, активних учасників конкурсів нагороджено грамотами та подяками.
Вчитель
Торчило Т. П.
У 5-А класі було проведено виховну годину "В єдності наша сила" (до дня захисника України, урок звитяги).
Мета заходу: ознайомити учнів з історією сучасного державного свята – Дня захисника України та його народними витоками, прислів’ями і приказками про Україну, прищеплювати учням любов до Батьківщини, української культури, виховувати патріотично свідомих громадян, виховувати в учнів повагу до Вітчизни і людей, які її захищають, розвивати самостійність, уміння формулювати і висловлювати власну думку, толерантно сприймати думки оточуючих.
4-А урок звитяги " ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ - СЛАВА,ГОРДІСТЬ,МІЦЬ!"
Мета уроку в 4 -А класі мала інформаційно-просвітницьку роботи в напрямку героїки України та звитяг українського народу в відстоюванні незалежності й територіальної цілісності України; формуванню серед дітей та молоді шанобливого ставлення до захисників України та волонтерів.
21 жовтня 2022 року у 8-А класі відбувся "Урок звитяг",з метою гідного відзначення подвигу захисників і захисниць України на виконання Стратегії національно -патріотичного виховання.
На уроці обговорювалися цінності,за які боряться захисники і захисниці України у російсько -українській війні.
Українські захисники і захисниці,стали символом хоробрості,патріотизму й боротьби народу за незалежність та свободу.Їх відданістю та сміливістю захоплюється весь світ,кожен українець і ми учні 8 -А класу з класним керівником Крижик П.А.
Сучасні події негативно впливають не лише на психологічний стан дорослих.Особливу шкоду вони несуть психологічному здоров' ю діток.
Тож аби зберегти психічне здоров' я учнів, практичний психолог Кошин І.М. розробила матеріали для лепбуку на тему " Збереження психічного здоров' я дітей під час війни".
Структура:
Розфарбовки-антистрес
Обери гру для всієї родини
Склади патріотичний пазл
Заспокійливий плейлист
Віднови дихання (надуй кульку)
Виконай дію
Дитячі аудіо-казки
З 17 по 21.10.2022 року у садочку Будимлянської гімназії були проведені заходи (дистанційно), щодо "Тижня безпеки". Теми заходів: «Вогонь – друг або ворог», «Дитина та вулиця», «Дитина та природа», «Дитина та побут», «Мінна безпека».
Головна мета це поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків, вироблення в дітей дошкільного віку вмінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час виникнення надзвичайних ситуацій.
З 11.10 по 14.10 у Будимлянській гімназії проходив конкурс малюнків "Козацькому роду нема переводу!". Діти активно долучились до конкурсу, а перемогу отримали: І місце - учениця 2-А класу Вакулич Аня та учень 6-Б класу Стельмашук Владислав; ІІ місце - учениця 4-А класу Домантович Дарина та учень 5-А класу Торчило Юрій; ІІІ місце - учениця 1 класу Крижик Вікторія, учениця 4-Б класу Торчило Софія, учень 5-А класу Молчанович Василь та учениця 6-А класу Гунтік Віта